18.02.15

Маріанна Малина "Фіолетові діти"

Ця книга - продовження вже згаданої пригоди з вибиранням книг наосліп, але набагато вдаліше продовження. Фантастично-детективний сюжет захопив, герої зацікавили, їх емоції, роздуми та вчинки викликали довіру. Вже після прочитання поцікавилася авторкою - виявилося, що її було відзначено "Коронацією слова", що вже говорить про певну якість книг.

Основна проблема, піднята Малиною, - протистояння між старим і новим, між звичним і тим, що приходить йому на заміну, між різними поколіннями, між батьками й дітьми. Все, що ми не можемо зрозуміти, починаємо мимохіть або заперечувати й відкидати, або ж викорінювати й знищувати. Й саме це робить суспільство з дітьми-індиго, яких авторка називає "фіолетовими". Але проти природи не попреш, як кажуть, от і загострюється протистояння між "расами" (хоча мені теке визначення не подобається), загострюється настільки, що книги не вистачило, аби довести кульмінацію до розв'язки. Чомусь була впевнена, що існує продовження цієї історії, але - немає. Сподіваюся, напишеться))

Те, що не сподобалося: купа запозичень із екранізованих американських коміксів про супергероїв. Оті всі надвластивості я вже десь бачила в тій чи іншій варіації, власне, щось нове у цьому плані вигадати важкувато, звісно, але час від часу мене накривало відчуття "списаного" домашнього завдання. Але то дрібниці, які після Кононовича взагалі не варті уваги)))

2 коментарі:

 1. Добрий день! Чудовий блог, лаконічні і цікаві відгуки про книги і події. Я з великою симпатією ставлюся до Литви, хоча останній раз був там у 1991 році, бачив ще протитанкові "їжаки" біля парламенту... була така собі напівтаємна місія - налагоджував зв"язки між Рухом і Саюдіом. Приємно, що укранська громада у Литві актина. Але я, власне,не про це. Пропоную залучитися до розвитку культурологічного проекту - Український Авторський Портал. http://www.book-ua.net/ У нас триває період наповнення контентом, книг ще мало, але, можливо. щось впаде в око) - якщо напишете відгук на книгу - з радістю публікуватимемо в новинах на порталі. Також - новини культурного життя. Означення "український" в назві порталу ми тлумачимо дуже широко - це все, що цікаво, корисно і значимо для України. Зараз портал працює в режимі бета-версії. Платіжна система підключена але не активована, отож, для того, щоб завантажити або "зватажити" книгу потрібно натиснути "оплатити", ввести ревізити і т.п., але кошти з картки не знімаються. Буду вдячний за відповідь . З повагою, Олександр Гладунов. o.gladunov@gmail.com ; https://www.facebook.com/profile.php?id=100001046671810

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Вітаю!
   Рада вас тут бачити і ще більше рада бачити ваш цікавий сайт із чудовими ідеями й гарними планами. Щоправда, мене трохи знітила пропозиція написати книжку на замовлення)) Але то, певно, моє сприйняття/несприйняття певних речей.

   Щодо активності української громади у Литві, то, закрема у нас у Каунасі, я б про неї так не сказала. У подробиці не вдаватимуся, але клята політика скрізь може зіпсувати життя.

   З приводу співпраці з сайтом - із величезним задоволенням! Буду тільки рада, якщо мої відгуки когось спонукатимуть до прочитання певних книг і читання взагалі.
   Маю досвід роботи редактором у друкованому виданні, тож, якщо мої вміння стануть у нагоді, звертайтеся.

   Дякую за вашу, так потрібну нині українцям, роботу!

   Видалити