Якось Домінік Спенст, німецький підприємець, успішний фахівець і загалом людина, яка не особливо замислювалася про щастя, потрапив під мотоцикл. Це сталося в одній із далеких спекотних країн, тож, лежачи безпомічно на асфальті з роздробленою ногою, страждаючи від спраги й самотності, Спенст мимохіть був змушений зробити переоцінку цінностей. Він тоді ще не знав, що попереду на нього чекають довгі місяці не зовсім успішних операцій і що ця трагедія зрештою обернеться на одну з найліпших речей, які з ним трапилися.
Рідні й друзі дивувалися: як, лежачи на лікарняному ліжку, втративши роботу й купу можливостей, Домінік Спенст може радіти життю? Він, як міг, пояснював їм свій секрет, котрий полягав у зміні сприйняття подій і явищ, у позитивному налаштуванні, у вдячному сприйнятті того, що відбувається, у пошуках можливостей, щоб зробити щось, а не причин, аби не робити. Потім Спенст вирішив, що варто не просто розказати про це людям, а й дати їм інструмент, який допоможе зафіксувати сприйняті зміни й зробити так, аби люди не просто прочитали книгу, а дійсно змінили своє життя. Так і народився щоденник "Змініть життя за 6 хвилин".
Ні, насправді знадобиться значно більше, ніж шість хвилин))) Спочатку потрібно прочитати теоретичні викладки — а вони досить ґрунтовні й підкріплені посиланнями на літературу й результати наукових досліджень. А тоді взятися до справи: щодня по три хвилини вранці й три увечері працювати зі щоденником, виконуючи завдання й формуючи себе нового. Й лише коли збіжать 66 днів (за останніми науковими даними, саме стільки потрібно, аби в людини сформувалася стійка нова звичка), можна буде оцінити, що саме змінилося в житті.
Так, усе досить складно))) Але маю надію, що буде дієво, бо теорії, погодьтеся, ми всі начиталися вдосталь, а от чи в багатьох із нас настали ті зміни, про які ми читали і про які мріяли? Отож бо...
Наразі прочитала теорію. Коли допишу практику, розкажу, як воно)))
Переклад із німецької Марії Вачко, вид. BookChef, 2020
Ірина, добрий день! Придивляюсь до цього щоденника, шукаю відгуки. Поділіться, будь-ласка, як він Вам на практиці? Дякую!
ВідповістиВидалитиВітаю. Чесно зізнаюся - почала із захватом, а потім, як завжди, знайшлася купа відмазок, щоб не писати відведені 6 хвилин на день. Однак наразі досить складна життєва ситуація змусила мене повернутися до заповнення щоденника, й от тепер я відчуваю ефект. Допомагає зосередитися на дійсно важливих для МЕНЕ речах і відволіктися від зовнішнього сміття, яке часто заміняє нам ці самі важливі речі. Якось так... Але у кожного свій досвід, ви ж розумієте)
Видалити