Останнім часом мій експеримент з читанням книг сучасних авторів, вибраних наосліп, підсовує дуже вдалі екземпляри, тож поспішила ловити позитивну хвилю і не помилилася.
Судячи з назви, "10 слів про Вітчизну" мала б бути книгою про любов до Батьківщини тощо. Але вона - про просто любов. Про довіру, про брехню, про пристрасть, про щастя, про розуміння та нерозуміння і ще про багато чого. Ну, й про любов до України також, бо ж коли її, Україну, й не любити по-справжньому, як не тоді, коли знаходишся далеко від неї?
Герої - молода пара - чкурнули за кордон у пошуках кращого життя. Але якщо для хлопця "краще життя" полягало в зароблянні більшої кількості грошей, то для його супутниці - в одноосібному володінні коханим. Але, як часто буває, все пішло не так... Долею випадку утворився такий собі банальний любовний трикутник, сутність якого я вам, звісно, не розкриватиму. Скажу лишень, що в цьому плані я не повірила героєві - занадто він ідеальний (а я, як вже знають ті, хто мене читає більш-менш постійно, не вірю в ідеальність людей загалом і героїв книг зокрема))).
Цікаві роздуми автора про брехню й любов. Відчувається, що десь-колись на цьому людина спіткнулася, але у твердження, що любов тримається на брехні, я не вірю.
Задля завершеності казкового принципу триєдності я мала б згадати ще одну річ, якій не повірила, але не робитиму цього - бо все інше у книзі мене підкупило. Й нібито банальний, але все одно цікавий сюжет. І гарна мова та чудові метафори. Й розмірковування політично-історичні. І певна наївність героя. Й хеппі-енд. І вплетена в книгу ще одна книга з кількома варіантами фіналу, жоден із яких не повторився в реальному житті літературних героїв (звучить, як нонсенс, та все ж...)))
Цитату лише одну відзначила для себе, але хочу обов'язково нею поділитися: "А може, ваша [українців] проблема в тому, що ви не шукаєте відповідей у минулому?
Мені завжди здавалося, що українці схожі на дітей, у будь-який період
історії. У вас яскравий і свіжий погляд на реальність, але напрочуд
коротка пам'ять. Ви діти. Вам легше влаштувати істерику на рівному
місці, аби хоч якось досягти свого, аніж працювати, вчитися й наводити
аргументи в суперечках. Тому, що не вмієте приглядатися до уроків
минулого, не шукаєте там досвіду, а тільки якісь зовнішні яскраві
елементи, якими намагаєтеся обгрунтувати свою велич і обраність. Кожна
перемога несе людині краплю розуму, кожна поразка – ціле море! Вам
залежить лише на своїх перемогах, який, до слова, не так багато, тут ми
(поляки - ред.) з росіянами постаралися, визнаю. Але ж це все поверхове й
легко сходить, як шпалери в тому помешканні, знаєш? І під ними раптом
виявляється порожнеча, бо ви, на превеликий жаль, не вмієте вчитися на
минулому, а вчитися не вмієте, бо ви його ні хріна насправді не цінуєте!
Люди, які не шанують своєї історії, завжди здаються мені жебраками!"
Вид. "Клуб сімейного дозвілля", 2014
Вид. "Клуб сімейного дозвілля", 2014
Немає коментарів:
Дописати коментар